TriFlunex 500 mg/ 200 mg/ 10 mg milteliai geriamajam tirpalui N10

  • Kraunamos nuotraukos
    Kaina 531
    7  Sutaupykite 169
    pasiūlymas galioja iki 2020-10-31
    Šią prekę turime sandėlyje.
    Į krepšelį 

    Vaistinis preparatas. 

    TriFlunex skirtas peršalimo ir gripo simptomams malšinti.
    Jo sudėtyje yra trys veikliosios medžiagos:

    • paracetamolis, kuris gerai žinomas kaip skausmą malšinanti medžiaga (analgetikas). Jis veiksmingai malšina gėlą ir skausmus, įskaitant galvos ir gerklės skausmą, taip pat mažina temperatūrą (antipiretikas);
    • gvajfenezinas (atsikosėjimą skatinanti medžiaga) skystina gleives ir tokiu būdu lengvina atsikosėjimą, esant drėgnam kosuliui;
    • fenilefrino hidrochloridas (vaistas nuo slogos) mažina nosies gleivinės paburkimą ir silpnina nosies užsikimšimą.

    TriFlunex vartokite tik tuomet, kai Jus kamuoja skausmas arba temperatūra, užsikimšusi nosis ir sausas kosulys. 

  • TriFlunex 500 mg/ 200 mg/ 10 mg milteliai geriamajam tirpalui

    Paracetamolis/ Gvajfenezinas/ Fenilefrino hidrochloridas

     

    Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
    Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

    • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
    • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
    • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
    • Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.
       

    Apie ką rašoma šiame lapelyje?

    1. Kas yra TriFlunex ir kam jis vartojamas
    2. Kas žinotina prieš vartojant TriFlunex
    3. Kaip vartoti TriFlunex
    4. Galimas šalutinis poveikis
    5. Kaip laikyti TriFlunex
    6. Pakuotės turinys ir kita informacija

    1.Kas yra TriFlunex ir kam jis vartojamas


    TriFlunex skirtas peršalimo ir gripo simptomams malšinti.
    Jo sudėtyje yra trys veikliosios medžiagos:

    • paracetamolis, kuris gerai žinomas kaip skausmą malšinanti medžiaga (analgetikas). Jis veiksmingai malšina gėlą ir skausmus, įskaitant galvos ir gerklės skausmą, taip pat mažina temperatūrą (antipiretikas);
    • gvajfenezinas (atsikosėjimą skatinanti medžiaga) skystina gleives ir tokiu būdu lengvina atsikosėjimą, esant drėgnam kosuliui;
    • fenilefrino hidrochloridas (vaistas nuo slogos) mažina nosies gleivinės paburkimą ir silpnina nosies užsikimšimą.

    TriFlunex vartokite tik tuomet, kai Jus kamuoja skausmas arba temperatūra, užsikimšusi nosis ir sausas kosulys.

    2.Kas žinotina prieš vartojant TriFlunex
    TriFlunex vartoti negalima:

    • jeigu yra alergija paracetamoliui, gvajfenazinui, fenilefrino hidrochloridui ar bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
    • jeigu sergate širdies liga;
    • jeigu yra padidėjęs kraujospūdis;
    • jeigu sergate kepenų liga arba yra sunkus inkstų pažeidimas;
    • jeigu yra sustiprėjusi skydliaukės veikla;
    • jeigu sergate cukriniu diabetu;
    • jeigu sergate uždaro akies kampo glaukoma (padidėjęs akispūdis);
    • jeigu sergate porfirija, paveldima liga, kuriai būdinga gausus pigmentų kiekis šlapime;
    • jeigu vartojate triciklius antidepresantus;
    • jeigu vartojate beta adrenoblokatorius;
    • jeigu vartojate monoaminooksidazės (MAO) inhibitorių depresijos arba Parkinsono (Parkinson) ligos gydymui arba vartojote šiuos vaistus mažiau kaip prieš 14 dienų;
    • jeigu vartojate vaistų kraujospūdžiui mažinti ir krūtinės anginai gydyti.
       

     

    Įspėjimai ir atsargumo priemonės

    Svarbu: sudėtyje yra paracetamolio. Nevartokite kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio. Perdozavus nedelsiant kreipkitės medicininės pagalbos, netgi tuomet, kai Jūsų savijauta gera, nes galima sunki, vėliau pasireiškianti, kepenų liga. Nevartokite kartu su kitais bet kokias vaistais nuo gripo, peršalimo arba nosies užsikimšimo.

     

    Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti TriFlunex, jeigu:

    • sutrikusi kepenų veikla;
    • esate vyras ir padidėjusi Jūsų prostata, nes gali pasunkėti šlapimo tekėjimas;
    • sutrikusi kraujotaka (įskaitant Reino (Raynaud) sindromą);
    • kamuoja nuolatinis kosulys, susijęs su rūkymu, astma, lėtiniu bronchitu arba emfizema;
    • sergate sunkia hemolizine anemija, yra gliukozės-6-dehidrogenazės deficitas, chroniškas mitybos sutrikimas arba esate netekęs daug skysčių.
       

    Vaikams ir paaugliams

    TriFlunex negalima vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams gydyti.

     

    Kiti vaistai ir TriFlunex

    Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Prieš vartojant TriFlunex, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate:

    • vaistus, kurių sudėtyje yra paracetamolio arba kitų vaistų nuo slogos, vartojamų sergant peršalimu ir gripu. Jeigu vartojate šiuos vaistus, nevartokite TriFlunex;
    • monoaminooksidazės (MAO) inhibitorius depresijai ar Parkinsono (Parkinson) ligai gydyti. Nevartokite TriFlunex jeigu MAO inhibitorius vartojote paskutinių 14 dienų laikotarpiu;
    • tokius triciklius antidepresantus depresijai gydyti, kaip amitriptiliną arba imipraminą;
    • vaistus padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti (antihipertenzinius), įskaitant beta adrenoblokatorius tinkamus širdies veiklai pagerinti arba sutrikusiam širdies ritmui atstatyti (digoksiną, lanoksiną, digitoksiną);
    • fenotiazino preparatus (vartojamus psichikos sutrikimams, šizofrenijai, paranojai gydyti arba pykinimo ir vėmimo profilaktikai);
    • vaistus nuo pykinimo ir vėmimo (metaklopramidą arba domperidoną);
    • vaistus kraujui skystinti (antikoaguliantus) – varfariną arba kitus kumarino grupės vaistus;
    • vaistus padidėjusiam cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti (kolestiraminą);
    • raminamuosius vaistus (barbitūratus);
    • probenecidą arba azotiaprimą (zidovudiną);
    • izoniazidą (vartojamą tuberkuliozės gydymui arba profilaktikai).
    • TriFlunex vartojimas su maistu ir gėrimais

    Nevartokite šio vaisto kartu su alkoholiniais gėrimais.

    Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

    TriFlunex nerekomenduojama vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu: prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
    Vairavimas ir mechanizmų valdymas

    Šis vaistas gali sukelti svaigulį arba sumišimą. Jei pasireiškė šie simptomai, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.
    TriFlunex sudėtyje yra:

    aspartamo (E951) – medžiagos, iš kurios susidaro fenilalaninas. Gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija;
    sacharozės; jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą;
    natrio (157 mg vienoje dozėje). Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.
     

    3.Kaip vartoti TriFlunex


    Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
    Rekomenduojama dozė yra:
    Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų vaikai:
    gerti po 1 paketėlį kas 4-6 val. pagal poreikį. Per 24 valandas negalima išgerti daugiau kaip 4 paketėlių.
     

    Neviršykite nustatytos dozės.

    Nevartokite šio vaisto su alkoholiniais gėrimais.

    Vartojimas vaikams ir paaugliams

    Negalima vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

     

     

    Vartojimo būdas
    Miltelius reikia ištirpinti vandenyje ir gerti paruošus karštą gėrimą.
    Išberkite vieno paketėlio miltelius į standartinio dydžio (apie 250 ml talpos) puodelį, užpilkite karštu, bet ne verdančiu vandeniu. Leiskite atvėsti iki gėrimui tinkamos temperatūros ir išgerkite opalescuojantį geltonos spalvos, būdingo citrinų-mentolio kvapo ir skonio tirpalą.

     

    Gydymo trukmė

    Šio vaistinio preparato nerekomenduojama vartoti ilgai.

    Jeigu ligos simptomai išlieka ilgiau kaip 3 dienas arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

     

    Ką daryti pavartojote per didelę TriFlunex dozę?

    Jei atsitiktinai išgėrėte vaisto daugiau negu reikia arba davėte išgerti vaikams daugiau negu rekomenduojama, dėl galimo sunkaus kepenų pažeidimo nedelsiant kreipkitės medicininės pagalbos, netgi tuomet, kai Jūs arba vaikas jaučiasi gerai.

    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
     

    4.Galimas šalutinis poveikis


    Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
    Jeigu Jums atsirado bet kuris iš žemiau išvardytų sunkaus šalutinio poveikio požymių, vaisto vartojimą nedelsiant nutraukite ir kreipkitės skubios medicininės pagalbos.
    Labai retai pasitaikė sunkios odos reakcijos. Sunkios alerginės reakcijos (anafilaksija), švokštimas arba pasunkėjęs kvėpavimas gali pasitaikyti retai (pasitaiko mažiau kaip 1 iš 1000 žmonių, bet daugiau kaip 1 iš 10 000 žmonių); labai retai: gali pasitaikyti mažiau kaip 1 iš 10 000 žmonių.
    Vartojant paracetamolio labai retai (pasitaiko mažiau kaip 1 iš 10 000 žmonių) būna sumažėjęs tam tikrų kraujo baltųjų ląstelių skaičius, kasos uždegimas (pankreatitas).
    Kitas šalutinis poveikis

    Dažnis  Šalutinis poveikis 
    Dažnas (pasitaiko mažiau kaip 1 iš 10 žmonių, bet daugiau kaip 1 iš 100 žmonių).  Apetito netekimas, pykinimas ar vėmimas 
    Retas (pasitaiko mažiau kaip 1 iš 1000 žmonių, bet daugiau kaip 1 iš 10 000 žmonių) 
    • Nesunkios alerginės reakcijos (tokios kaip odos bėrimas ar dilgėlinė)
    • Skrandžio skausmas, viduriavimas.
    • Galvos skausmas, svaigimas.
    • Greitas širdies ritmas (palpitacijos); aukštas kraujospūdis.
    • Miego sutrikikimai (nemiga), nervingumas, drebulys (tremoras), dirglumas, neramumas, sumišimas ar nerimas. 

     

    Pranešimas apie šalutinį poveikį

    Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


    5.Kaip laikyti TriFlunex


    Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

    Ant paketėlio arba dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
    Tinkamumo laikas po ištirpinimo: paruoštas tirpalas yra stabilus 90 minučių.
    Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


    6.Pakuotės turinys ir kita informacija


    TriFlunex sudėtis

    • Veikliosios medžiagos: kiekviename šio vaisto paketėlyje yra vienkartinė veikliųjų medžiagų dozė: 500 mg paracetamolio, 200 mg gvajfenezino ir 10 mg fenilefrino hidrochlorido.
       
    • Pagalbinės medžiagos yra sacharozė, citrinų rūgštis, vyno rūgštis, natrio ciklamatas, natrio citratas, aspartamas (E951), acesulfamo kalio druska (E950), mentolio milteliai, citrinų aromatinė medžiaga, citrinų sulčių aromatinė medžiaga, chinolino geltonasis (E104). Žr. 2 skyrių.
       

    TriFlunex išvaizda ir kiekis pakuotėje

    • TriFlunex yra beveik baltos spalvos milteliai supakuoti laminuotuose paketėliuose, sudėtuose į kartono dėžutes. Kartono dėžutėje yra 5 arba 10 paketėlių.
    • Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

    Registruotojas ir gamintojas

    Registruotojas

    WICK Pharma

    Sulzbacher Strasse 40, 65824 Schwalbach am Taunus

    Vokietija
    Gamintojas
    Wrafton Laboratories Limited

    Exeter Road, Wrafton Braunton,

    Devon,

    EX33 2DL

    Jungtinė Karalystė

    arba

     

    Procter & Gamble Manufacturing GmbH

    Procter & Gamble Strasse 1

    64521 Gross-Gerau, Hessen

    Vokietija

    Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:
     

    UAB Sicor Biotech

    Molėtų pl. 5

    LT-08409 Vilnius

    +370 5 266 02 03
    Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

    Austrija

    Influbene Erkältungsgetränk Pulver zur Herstellung einer Lösung zum Einnehmen

    Bulgarija

    Vicks AntiGrip Complex

    Čekija

    Vicks SymptoMed Complete citrón

    Kroatija

    Vicks SymptoMed Complete 500 mg + 200 mg + 10 mg prašak za oralnu otopinu

    Estija

    TriFlunex

    Italija

    Vicks Flu-Tripla Azione

    Airija

    Paracetamol 500 mg Guaifenesin 200 mg Phenylephedrine Hydrochloride 10 mg

    Latvija

    TriFlunex 500 mg/200 mg/10 mg pulveris iekšķīgi lietojama šķīduma pagatavošanai

    Didžioji Britanija

    Vicks Cold and Flu Care Daymed Complete Hot Drink

    Lietuva

    TriFlunex 500 mg/200 mg/10 mg milteliai geriamajam tirpalui

    Lenkija

    Vicks AntiGrip Complex

    Rumunija

    Vicks AntiGrip Complex

    Slovakija

    Vicks Chrípka a Prechladnutie Horúci nápoj

    Ispanija

    GripaVicks

    Vengrija

    GrippoMed Wick Citrom izü por belsöleges oldathoz

    Vokietija

    WICK DayMed Kombi Erkältungsgetränk

    Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-03-13.
    Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.