Prekių katalogas

Hormonų pakeičiamoji terapija (HRT) ir krūties vėžys: tai, ką jūs turėtumėte žinoti

Kiekviena moteris neišvengiamai sulaukia menopauzės. Tos, kurioms šis periodas artėja bei tos, kurios jį jau išgyvena, tikriausiai yra girdėjusios apie pakaitinę hormonų terapiją (PHT). Pastaroji gali padėti susilpninti daugelį dažniausių menopauzės simptomų, įskaitant naktinį prakaitavimą, karščio pojūtį, svorio didėjimą, dirglumą ir osteoporozę.
Moterims senstant, jų kūnas lytinių hormonų gamina vis mažiau, o jie būtini palaikyti optimalią fiziologinę funkciją ir sveikatą. Be šių hormonų dailiosios lyties atstovės praranda jaunatviškumą bei sulaukia kitų sveikatos negalavimų. Taigi didėja pakaitinės hormonų terapijos poreikis, ypač siekiant sumažinti minėtus gyvenimo kokybę prastinančius veiksnius.
Tačiau, gydymo sėkmė priklauso nuo to, kokį gydymo būdą jūs pasirinksite. Dėl hormonų pakaitinės terapijos dažnai kyla daug klausimų ir neaiškumų. Pasitaiko atvejų, jog gydytojai savo pacientėms nepasako, jog yra dviejų tipų hormoninis gydymas: natūralus bioidentinis PHT ir sintetinio pagrindo PHT.
Vienas iš jų yra saugus ir veiksmingas būdas, padedantis moterims, sulaukusioms menopauzės. Jos gali spinduliuoti jaunatviškumą, mažiau tikėtis užklupsiančių širdies ligų ir krūties vėžio. Tačiau kitas būdas iš tiesų kelia riziką susirgti įvairiomis lėtinėmis ligomis. Deja, šis skirtumas vargu ar yra viešai aptariamas. Tradicinės medicinos atstovai ne tik atmetė pageidaujamą bioidentinės PHT pasirinkimą, tačiau jos net nepriskyrė tai pačiai kategorijai kaip sintetinė PHT, neatsižvelgdami į pastarosios keliamą riziką.

SINTETINĖ PAKEIČIAMOJI HORMONŲ TERAPIJA PRIEŠ NATŪRALIĄJĄ
Tiesa yra ta, kad bioidentiniai hormonai yra saugesni ir veiksmingesni, nes jie – tikslios hormonų kopijos. Jaunos moters kūnas juos gamina natūraliai, o sintetiniai hormonai struktūriškai skiriasi nuo natūraliųjų – štai kodėl organizmas į juos linkęs reaguoti kaip į svetimkūnius.
Labai svarbu suprasti skirtumą tarp šių dviejų terapijos būdų. Daugelis gydytojų teigia, kad ilgalaikis pakaitinės hormonų terapijos taikymas padidina moterų krūties vėžio, širdies ligų, aterosklerozės ir kitų ligų riziką. Gydant vartojami trys šiandien rinkoje populiariausi vaistai: Premarin, Prempro ir Provera.
Reikėtų žinoti, kad bioidentiniai hormonai nekelia tokios pačios rizikos, nes analogiški natūraliems moterų hormonams, atsakingiems už energijos gamybą, svorio reguliavimą, smegenų funkcijas ir t. t. Bioidentiniai hormonai taip pat gali padėti sumažinti moterų krūties vėžio ir kitų sveikatos sutrikimų riziką.
Sintetiniai PHT vaistai turi priešingą poveikį, todėl pastaraisiais metais jie tapo ginčų objektu. Šių vaistų vartojančioms moterims yra padidėjusi miokardo infarkto ar insulto rizika, anot tyrimų, iš tikrųjų skatinamas vėžinių ląstelių krūtyje augimas.

KODĖL MOTERIMS REIKIA NATŪRALAUS PROGESTERONO, „MEISTRIŠKO“ MOTERS HORMONO?
Viena iš neigiamų menopauzės pasekmių – smarkus progesterono sumažėjimas. Progesteronas yra pagrindinis moteriškasis lytinis hormonas, kuris yra estrono, estradiolio ir estriolio pirmtakas. Visi šie hormonai sudaro estrogenų grupę, kuri ypač svarbi moterų sveikatai. Pastebima, kad estriolis yra „silpnesnis“ estrogenas, nesukeliantis ląstelių proliferacijos, ir faktiškai galintis apsaugoti nuo vėžio, nes jis subalansuoja estroną ir estradiolį, veikiant ląstelių proliferaciją.
Šis progesterono mažėjimas yra priežastis, kodėl daugelis moterų, patiriančių menopauzę, kenčia nuo nuotaikų svyravimų ir priešmenstruacinių simptomų (PMS). Tačiau progesteronas taip pat atsako už kaulų sveikatos būklę ir apsaugą nuo vėžio, įskaitant endometriumo ir krūties vėžį. Jis taip pat padeda moduliuoti smegenų chemiją, normalizuoti kraujo krešėjimą ir reguliuoti skydliaukės funkciją.
Progesteronas yra pagrindinė medžiaga, kuri yra būtina moterims, norinčioms išsaugoti sveikatą. Vis dėlto natūralios jo formos negalima rasti patvirtintoje pakaitinės hormonų terapijos vaistų grupėje. Provera (medroksiprogesterono acetatas) ir Premarin (estrogeno hormonų, gautų iš arklio organizmo) – du pagrindiniai parduodami PHT preparatai, veikiantys panašiai kaip hormonas progesteronas.
Tyrimai parodė, kad šie progesterono imitatoriai neturi daugelio tikrojo hormono savybių ir laikui bėgant gali net sustiprinti menopauzės simptomus. Bent 13 tyrimų leido suprasti, kad ne bioidentiniai PHT vaistai, tokie kaip progestinas (medroksiprogesteronas), sintetinė progesterono versija neigiamai veikia moterų organizmą, padidindami krūties vėžio riziką. Be to, dėl medroksiprogesterono gali padaryti tokias vėžio formas agresyvesnes ir sunkesnes.
Kita vertus, natūralus progesteronas turi priešingą poveikį. Tyrimai patvirtino, kad minėtasis hormonas labai sumažina moterų riziką susirgti krūties vėžiu. Taip yra todėl, kad natūralus progesteronas veikia kaip estrogeno antagonistas. Estrogenas skatina vėžio ląsteles sparčiai augti, o ne mirti. Progesteronas, priešingai – mažina ląstelių reprodukciją, tokiu būdu vyksta apoptozė ir ląstelės miršta.

ATSISAKYKITE SINTETINIŲ HORMONŲ IR PASIRINKITE NATŪRALIUS
Kitų tyrimų metu prieita prie panašios išvados – natūralieji progesteronas ir estrogenas bei bioidentiniai hormonai dažniausiai mažina širdies ir kraujagyslių sistemos, smegenų sveikatos bei skirtingų vėžinių susirgimų ligų riziką, kartu nutolindami neigiamą senėjimo poveikį. Priešingai, sintetiniai PHT vaistai padidina tam tikrų ligų riziką. Nenatūralus progestinas ne tik neapsaugo moters organizmo, bet ir žymiai padidina estrogenų stimuliuojamą krūtų ląstelių replikaciją ir augimą. Nors bioindentiniai hormonai yra naudinga hormonų pusiausvyros priemonė, jie nepašalina disbalanso priežasčių. Stresas, netinkamas gyvenimo būdas ir žalingi įpročiai mažina progesterono ir padidina estrogeno kiekį kraujyje.
Taigi, vartojant bioidentinių hormonų, simptomai bus lengvesni, taip pat jie veiks kaip vėžio prevencija. Be to, reikėtų sumažinti stresą ir didinti vitaminų B6, C, D ir E, resveratrolio, seleno ir žolelių, tokių kaip šalavijas ir raudonėlis vartojimą, nes tai gali padėti ir paskatinti progesterono gamybą. Linų sėklos, moliūgų sėklos, žaliosios arbatos arbatžolės ir razinos bei šampinjonai padeda natūraliai apriboti aromatazės gamybą, kuri yra būtina estrogenui gamintis. Daugeliu mokslinių tyrimų patvirtinta, kad sojos izoflavonai – natūralūs fitoestrogenai yra efektyvios osteoporozės prevencijos bei menopauzės simptomų sumažinimo priemonės.

https://thetruthaboutcancer.com/hormone-replacement-therapy-hrt-bre-ast-cancer/?utm_campaign&utm_medium=post&utm_source=facebo-ok&utm_content=hormone-replacement-therapy&utm_term=ttac-fans
http://www.greenmedinfo.com/article/soy-isoflavones-attenuate-bo-ne-loss-early-postmenopausal-women